Zrób sobie jaja z osteoporozy

Jajka umyć w płynie do naczyń i ciepłej wodzie. Usunąć zawartość, skorupki sparzyć i zmielić w młynku. Dosypywać do potraw, w ilości nie większej niż dwie łyżeczki dziennie. To sprawdzony sposób, jak stosować skorupki jaj na osteoporozę. Przepis, choć brzmi nieco jak tajemna receptura z babcinego kajetu, naprawdę działa!

Skorupki jaj na osteoporozę

Czy wiesz, że skorupki jaj mają skład zbliżony do ludzkich kości? Kiedy układ ruchu zaczyna atakować osteoporoza, przemieniając Twój szkielet w pozbawioną wapnia gąbkę, możesz za pomocą naturalnego suplementu zahamować jej przebieg i wzmocnić tkanki. Co ważne, zdaniem specjalistów, przyjmowanie wapnia ze skorupek jaj nie niesie za sobą żadnych efektów ubocznych.

Miliony zachorowań

Osteoporoza to jedna z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych. Cierpią na nią głównie osoby w podeszłym wieku, jednak jej przypadki wykryto nawet u dzieci. Częściej dotyka ona kobiet, szczególnie tych w okresie pomenopauzalnym. Jednak jej pierwsze objawy pojawiają się już u trzydziestolatków. Czynnikami wzmagającymi jej rozwój są brak ruchu, palenie tytoniu i alkohol. Choroba skutkuje osłabieniem układu ruchu i wzmożoną łamliwością kości.

Dlaczego warto, abyś wiedział jak leczyć osteoporozę skorupkami jaj?

Zaawansowana choroba utrudnia codzienne funkcjonowanie. Można próbować przeciwdziałać jej za pomocą leków antyresorpcyjnych lub nowej generacji medykamentów biologicznych. Jednak nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego należy zatroszczyć się o profilaktykę i odpowiednią suplementację.

Zadbaj o zbilansowaną dietę

Oczywiście skorupki jajek na osteoporozę to nie wszystko. Ważne jest także przyjmowanie pierwiastka budującego kości w innych składnikach diety. Jadłospis osoby cierpiącej na osteoporozę powinien być bogaty w owoce i warzywa – szczególnie w rośliny kapustne i strączkowe. Menu powinno obejmować także codzienną porcję nabiału oraz zjadane w całości drobnokościste ryby morskie, takie jak choćby szprotki.

Zdecyduj o przełomie w leczeniu osteoporozy. Poznaj profesjonalne podejście stosowane w Hotelu Słoneczny Zdrój na stronie: osteoporoza – leczenie.

One thought to “Zrób sobie jaja z osteoporozy”

Komentarze są zamknięte.