Jak spać gdy boli kręgosłup lędźwiowy 

Ból kręgosłupa lędźwiowego to dość powszechny problem, który może wpłynąć na jakość snu. Oto kilka porad, które mogą wspomóc sen:

  1. Znajdź wygodną pozycję do spania: Najlepszą pozycją do spania, gdy boli kręgosłup lędźwiowy, jest leżenie na boku z lekko ugiętymi kolanami. Jeśli nie jest to dla ciebie wygodne, możesz spróbować innej pozycji, na przykład na plecach z poduszką pod kolanami.
  2. Użyj poduszki ortopedycznej: Poduszki ortopedyczne zapewniają dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa i mogą pomóc w zmniejszeniu bólu.
  3. Unikaj spania na brzuchu: Spanie na brzuchu może przyczynić się do bólu kręgosłupa lędźwiowego, ponieważ powoduje nadmierną rotację szyi i kręgosłupa.
  4. Korzystaj z materaca o odpowiedniej twardości: Wybierz materac o odpowiedniej twardości, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Zbyt miękki materac może pogorszyć ból kręgosłupa.
  5. Wykonuj ćwiczenia rozciągające: Przed snem wykonaj kilka prostych ćwiczeń rozciągających, które pomogą rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ból.
  6. Unikaj długiego siedzenia przed snem: Długie siedzenie przed snem może wpłynąć na ból kręgosłupa lędźwiowego.

Jeśli ból kręgosłupa lędźwiowego utrzymuje się przez długi czas lub jest bardzo silny, warto skonsultować się z lekarzem.

Można też wykorzystać urlop na rehabilitację kręgosłupa w Słonecznym Zdroju.