Skip to main content
zioł

Zioła na łuszczycę? Poznaj ich sekretną moc!

Najlepszą receptę na leczenie wielu dolegliwości zna sama matka natura. W łagodzeniu przebiegu łuszczycy mogą pomóc zioła. Sprawdź, jakie sekretne właściwości kryją w sobie rośliny, które możesz dostać w aptece.

Gwiazdnica pospolita 

W przeciwdziałaniu towarzyszącemu łuszczycy świądowi pomoże gwiazdnica pospolita. Swędzenie skutecznie złagodzą okłady z rozgniecionej rośliny oraz maści z jej dodatkiem. Zioło to rośnie powszechnie na łąkach. Nazywane jest także mokrzycą lub kurzyśladem.

Łopian 

Przyczyna łuszczycy często leży w toksynach nagromadzonych w organizmie. Picie wywaru z łopianu pomaga oczyścić krew. Przy przeciwdziałaniu zmianom skórnym rekomendowane są także okłady z wywarem z tego ziela.

Mniszek lekarski

Ten niepozorny żółty kwiat ma ogromny potencjał w leczeniu przewlekłych schorzeń dermatologicznych. Stosowany zewnętrzne pomaga w złagodzeniu stanów zapalnych i przyspiesza regenerację naskórka. Dla oczyszczenia organizmu można jeść sałatkę z liści rośliny lub pić sok z mlecza.

Przywrotnik pospolity

Przywrotnik pospolity to zioło, które doskonale łagodzi stany zapalne skóry. Wspomaga także gojenie ran. Przy łuszczycy najlepiej jest stosować kąpiele z dodatkiem esencji z tej rośliny lub okładać miejsca dotknięte zmianami kompresami nasączonymi ziołowym wywarem. Można także przegotować tonik z przywrotnika do codziennego stosowania.

ziola_na_luszczyce

Rumianek lekarski

To popularne zioło powszechnie spotykane w domowych apteczkach pomoże w walce z łuszczycą. Napar z rumianku, dodany do kąpieli, będzie przeciwdziałać stanom zapalnym skóry. Roślina działa także przeciwbakteryjnie.

Uczep trójlistkowy 

Zioło to stosuje się głównie zewnętrznie. W łagodzeniu skóry łuszczycowej pomagają kąpiele i okłady z tej rośliny. Uczep ma także działanie uspokajające. Jego właściwości szczególnie cenione są w Rosji.

Wiesiołek 

Olej z nasion wiesiołka skutecznie pomaga zwalczyć zmiany łuszczycowe. Wszystko dlatego, że zioło jest cennym źródłem kwasu linolenowego, który skutecznie pobudza zdolności regeneracyjne skóry. Preparat należy przyjmować doustnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *