Skip to main content
psoriasis_remedies

Domowe sposoby na łuszczycę głowy – szybki przewodnik

Swędzi, piecze, a odpadające łuski nieestetycznie prezentują się na ubraniach? Łuszczyca skóry głowy dotyka około 2% osób na całym świecie. Poznaj domowe sposoby na poprawę kondycji skóry głowy.

Kąpiel w ciepłej wodzie

Kąpiel w ciepłej wodzie pozwala zmniejszyć ilość łusek na głowie. Niestety, równocześnie wzmaga świąd. Dlatego powinna być ona silnie natłuszczająca. Do wody można dodać olejki lub wywar z otrębów pszennych.

Masaż skóry głowy z olejkiem arganowym

Intensywny masaż z olejkiem arganowym pomoże poprawić natłuszczenie i zdolności regeneracyjne skóry. Ponadto będzie miał pozytywny wpływ na jej ukrwienie i przyspieszy oddzielanie się chorego naskórka. Zabieg powinno wykonywać się raz w tygodniu.

Liście kapusty

Dolegliwości związane z łuszczycą pomogą złagodzić liście kapusty, które po umyciu, rozwałkowaniu i ogrzaniu należy nakładać na głowę. Później warto zabezpieczyć zielony kompres bandażem lub chustą i pozostawić go na około 20 minut.

Zbilansowana dieta

W przypadku chorób skóry głowy ważna jest dieta bogata w witaminy z grupy B i witaminę H. Istotne są także kwasy omega-3, żelazo, wapń i selen. Część tych składników odżywczych znajdziesz choćby w pestkach dyni, rybach, pieczywie czy suszonych morelach.

Kąpiele słoneczne

Ulgę w łuszczycy skóry głowy przyniosą kąpiele słoneczne. W jej leczeniu pomocne są promienie ultrafioletowe. Przed wystawieniem głowy na słońce pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć zdrową skórę kremem z filtrem.

Przyjazne dla skóry kosmetyki

Preparaty chemiczne dostępne w drogeriach mogą dodatkowo podrażniać skórę głowy i utrudnić jej regenerację. Jeśli cierpisz na łuszczycę, staraj się korzystać z łagodnych, naturalnych środków myjących.

Naturalne okłady

Natężenie dolegliwości związanych z łuszczycą głowy osłabią okłady z mielonego, zamoczonego lnu. W łagodzeniu efektów choroby pomoże także nacieranie skóry sokiem z aloesu, ziołowym naparem z krwawnika i przywrotnika czy rumianku. Ulgę powinny przynieść także maseczki z naturalnego miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *