POZNAJ METODĘ NA BÓL KREGOSŁUPA!

Ból kręgosłupa towarzyszył człowiekowi od zawsze. To jedna z najpowszechniej doskwierających dolegliwości człowieka. Przyczyny bólu są różne, wrodzona lub nabyta wada postawy, urazy mięśni i więzadeł, złamania kręgów, czasem wieloletnia ciężka praca fizyczna, postępujące zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, czyli tak zwane „zużycie” kręgosłupa z wiekiem.
Kondycja naszych kręgosłupów z roku na rok jest gorsza i przybiera to tempo porównywalne do „epidemii”. Ponadto zaczynają dominować nowe czynniki, które sprzyjają masowemu upowszechnieniu bólu kręgosłupa i stawów. Brak aktywności fizycznej, nadwaga i brak ruchu. Sygnały ze strony organizmu informujące o jego przeciążeniu tłumimy za pomocą kilku kaw wypijanych dziennie, łagodnych środków psychotropowych czy ogólnie dostępnych i powszechnie stosowanych środków przeciwbólowych, gdy boli kręgosłup. Coraz więcej ludzi nie wytrzymuje ciągłego tempa, presji, napięcia. Depresje i przejadanie się są wtedy pewną formą samoobrony organizmu przed nawałem stymulatorów zewnętrznych.
Leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa zwykle zaczyna się od farmakoterapii i niestety najczęściej na niej kończy. Już samo tempo życia, kult pieniądza i kariery kosztem zdrowia, sprzyja odsuwaniu na drugi plan dążenia do poprawy komfortu życia, poprawy sprawności psychofizycznej i ogólnego stanu organizmu, a więc również dbałości o własny kręgosłup. Najczęściej „beztroskie” zwalczanie objawów chorobowych farmaceutykami kupionymi przy kasie w markecie powoduje, że niegroźna dla życia dolegliwość zostaje “uśpiona” i rozwija się skrycie, by ujawnić się w postaci cięższej, często trudniejszej do wyleczenia.
Terapia w przypadkach dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych powinna być kompleksowa. W Zakładzie Rehabilitacji Medycznej Hotelu**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness do podstawowych metod leczniczych należą: balneoterapia (kąpiele lecznicze), peloidoterapia (okłady borowinowe), hydroterapia (masaże podwodne), masaże lecznicze, fizykoterapia oraz leczenie dietetyczne.

Najcenniejszym zabiegiem Buska Zdroju są kąpiele siarczkowe. Są to wody siarczkowo-siarkowodorowe słone które zawierają wiele mikroelementów. Wody te stanowią wieloskładnikowy układ jonów, cząstek i cząsteczek działających synergistycznie na organizm człowieka. Olbrzymia rzesza pacjentów z wieloletnim doświadczeniem uważa, że dla ich zdrowia najkorzystniejszy wariant kompleksowego leczenia z użyciem kąpieli siarczkowych to leczenie dwa razy w roku po 10-14 dni.

Z nowych zabiegów i metod stosowanych w leczeniu „chorych kręgosłupów”, największym uznaniem cieszy się kinezyterapia, ćwiczenia indywidualne i zespołowe, klawiterapia oraz terapia prof. Nasarova czyli BMS- zabiegi biomechanicznej stymulacji mięśni.
Terapia ta jest niezwykle skuteczną, nową metodą terapii kręgosłupa. Oszałamiająca popularność tej metody znalazła również zastosowanie w powszechnie występujących napięciach obręczy barkowej, które powodują drętwienie dłoni, szumy uszne, zawroty i bóle głowy, zaburzenia snu oraz bezsenność. BMS ma również zastosowanie w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka, nietrzymaniu moczu, stwardnieniu rozsianym (SM), sklerodermii, osteoporozie uogólnionej, fibromialgii, przykurczach stawowych, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniem zakresu ruchomości, nadwadze i otyłości, RZS i ZSSK.

Oferujemy nowość na rynku rehabilitacji jakim jest Tergumed System 710, urządzenie do oceny i rehabilitacji zespołów bólowych kręgosłupa. Sprzęt ten stosuje się w zespołach bólowych całego kręgosłupa – szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego. Wskazany jest w leczeniu: dyskopatii, złamania trzonów kręgów, urazów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, bocznego skrzywienia kręgosłupa. Służy także ogólnemu wzmocnieniu mięśni tułowia w celu zapobiegania nadmiernym obciążeniom kręgosłupa.

Omówione zostały tylko niektóre zabiegi, szczególnie pożądane w chorobach kręgosłupa, jednak moim zdaniem najefektywniejszą metodą przywracania sprawności i zdrowia kręgosłupa jest kinezyterapia. Niemniej wszystkim polecam również codzienną gimnastykę. W domu niektórzy snują nawet takie plany, ale oczywiście „od jutra” i tak mija kolejny dzień, miesiąc i rok w bezruchu. A przecież gimnastyka usprawnia wszystkie stawy, poprawia tolerancję na wysiłek fizyczny i przywraca „chęć do życia”. www.slonecznyzdroj.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *