Pokonaj ból w Medical SPA. Miejscowe dysfunkcje i dolegliwości bólowe.

Łokieć tenisisty, nadgarstek informatyka, kolano skoczka – to choroby, które zazwyczaj przypisuje się sportowcom lub innym wybranym grupom zawodowym. Nic bardziej mylnego.

W rzeczywistości są powszechnie występującymi chorobami w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród pracowników budownictwa. Wszystkie te choroby z powodzeniem można leczyć w hotelu Medical SPA & Wellness Słoneczny Zdrój znajdującym się w Busku-Zdroju.

Łokieć tenisisty  równie często spotykamy u sportowców trenujących tenis, wioślarstwo, ping-ponga, czy badminton, jak u skrzypków, osób pracujących przy komputerze, mechaników samochodowych, krawców, czy też matek noszących na ręku swoje dziecko. Ból w okolicy łokcia podczas zginania ręki jest po prostu zapaleniem bocznego nadkłykcia kości ramiennej, gdzie spotykają się przyczepy mięśni odpowiadających głównie za prostowanie nadgarstka. W tym wypadku bardzo przeciążonych mięśni. Trzymanie kierownicy, witanie się, otwieranie drzwi kluczem i naciskanie klamki powoduje ból. Jeśli zawiedzie zimny okład, maść przeciwzapalna, unieruchomienie w stawie łokciowym, należy zgłosić się do lekarza.  W Słonecznym Zdroju stosujemy zabiegi fizjoterapeutyczne np. laseroterapii, fonoforezy, jontoforezy oraz masażu całej kończyny. W przypadkach bardzo opornych stosujemy biomechaniczną stymulację. W  razie braku poprawy pacjentowi pozostaje już tylko sterydowa blokada lub zabieg operacyjny.

Nadgarstek informatyka najczęściej problem dotyka osób pracujących z komputerem, np.  informatyków, sekretarek, dziennikarzy, ale też mechaników, ogrodników, stomatologów, fryzjerów, osób ciężko pracujących fizycznie, chodzących o kulach, kolarzy, kierowców trzymających kierownicę całymi godzinami  oraz narażonych na urazy rąk architektów i budowlańców. Dolegliwości dotyczą zazwyczaj ręki dominującej. Najczęściej dotyczą pacjentów w wieku od 30 do 60 lat, 3 razy częściej kobiet niż mężczyzn. Objawy występują najczęściej w nocy, nasilają się po uniesieniu kończyny, a zmniejszają po opuszczeniu. Po przebudzeniu chory odczuwa mrowienie w obrębie ręki, które często ignoruje, przypisując je przyjęciu nieprawidłowej pozycji podczas snu. Ból i cierpnięcie palców nasila się po długotrwałym przebywaniu w przymusowej pozycji ręki, np. w czasie jazdy na rowerze, czy przy chodzeniu o kulach, lub przy forsownej pracy. Następnym etapem choroby jest utrata precyzji np. niemożność utrzymania śliskich przedmiotów, wypadanie z dłoni trzymanych rzeczy. Słabnie też siła mięśni, co jest zauważalne przy próbie uścisku, czy zaciśnięciu ręki w pięść. Aby pokonać te dolegliwości w Słonecznym Zdroju stosujemy zabiegi fizjoterapeutyczne np. krioterapię, laseroterapię, ultrafonoforezę, jonoforezy oraz masaże całej kończyny. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując zabiegi biomechanicznej stymulacji (BMS).

Kolano skoczka to zmiana przeciążeniowo – zwyrodnieniowa więzadła łączącego rzepkę z kością piszczelową. Występuje u sportowców  często powtarzających „wyskok” i zmieniających kierunek biegu, a więc siatkarzy, koszykarzy, skoczków, szczypiornistów, łyżwiarzy figurowych, budowlańców pracujących w pozycji kucznej. Leczymy je skutecznie terapią manualną i indywidualną kinezyterapią wzmacniającą mięsień czworogłowy uda oraz laserem biostymulacyjnym, biomechaniczną stymulacją i kąpielami siarczkowymi.

Więcej informacji o zabiegach stosowanych w leczeniu kolana skoczka na naszej stronie: zobacz

Kolana posadzkarza to inaczej zapalenie kaletek maziowych z powodu ucisku i przeciążenia stawów, powstałe zwykle u osób klęczących w wyniku długotrwałego ucisku. Tutaj szczególnie narażeni są posadzkarze, gospodynie domowe, pracownicy budowlani wykonujący pracę w pozycji klęczącej, księża. Pacjent odczuwa ból kolana i tkliwość bólową przy nacisku na kolano.  W pierwszych kilku dniach leczymy tę chorobę krioterapią i laseroterapią. Jeśli zapalenie trwa dłużej to przegrzewamy stawy okładami borowinowymi  oraz ultrafonoforezą i biomechaniczną stymulacją /BMS/, a w razie braku poprawy kierujemy do ortopedy celem leczenia interwencji chirurgicznej.

Wdowi garb, czyli łukowate wygięcie części szyjno-piersiowej kręgosłupa, nadmierne kifoza piersiowa i lordoza szyjna występuje najczęściej u starszych kobiet mających zmiany osteoporotyczne lub cierpiących na patologiczne napięcia związane z przewlekłym stresem. Pacjentki nie skarżą się zwykle na dolegliwości bólowe. Zgłaszają się na do lekarza ze względów estetycznych.  Do leczenia stosujemy masaże, terapię manualną i biomechaniczną stymulacje (BMS ), uzyskując często rewelacyjne rezultaty już  w czwartym dniu zabiegowym.

Kciuk narciarza dawniej nazywany kciukiem leśniczego to uszkodzenie stawu śródręczno-paliczkowego kciuka w wyniku skręcenia lub nawet zerwania więzadła pobocznego łokciowego w wyniku silnego odciągania kciuka od dłoni. Występuje często u bramkarzy, osób pracujących piłą, młotem pneumatycznym lub wiertarką udarową i traktowane jest jako kłopotliwa i nawracająca kontuzja. Leczenie jest uzależnione od zaawansowania zmiany chorobowej. W leczeniu stosujemy krioterapię, falę uderzeniową, laser biostymulacyjny i biomechaniczną stymulację (BMS). W przypadku zerwania ścięgna leczenie jest wyłącznie chirurgiczne.

Zapraszamy budowlańców  do Zakładu Rehabilitacji Medycznej Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku Zdroju.
Wielu pacjentów i wiele grup zawodowych uciekło „w zdrowie”  korzystając z naszych umiejętności, doświadczeń, wyjątkowego sprzętu oraz zaangażowania terapeutów w proces leczenia.