Skip to main content

Autorzy

lek. med. Dariusz KlareckiDariusz_Klarecki

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Karierę rozpoczął w 111 Szpitalu Wojskowym w Poznaniu, pełniąc różne funkcje (m.in. Szefa Służby Zdrowia Pułku).  Po przejściu do rezerwy rozpoczął pracę w Sanatorium Uzdrowiskowym w Busku Zdroju. Ściśle współpracuje z Euromedica Polska oraz Bestvibe-Systems Ossy Leiser. Podczas lat aktywnej pracy pełnił również funkcję V-ce Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Balneologii, Bioklimatologii i Medycyny Fizykalnej, a od kilku lat sprawuje funkcję Konsultanta Krajowego Biomechanicznej Stymulacji /BMS/ będąc jednocześnie członkiem Rady Naukowej BMS. Posiada specjalizacje m.in. w zakresie medycyny fizykalnej i balneoklimataologii oraz epidemiologii.

szef kuchni Patryk Kotarba

Rodowity Krakowianin, który w tamtejszych restauracjach i hotelach zdobywał doświadczenie kulinarne. Losy skierowały jego drogi w stronę Buska-Zdroju, gdzie od otwarcia w 2013 roku Hotelu Słoneczny Zdrój szefuje hotelowej Restauracji Ponidzie.
Od tamtej pory jego faworytem jest kuchnia regionu Ponidzia, którą stara się podawać w nowoczesnej, często zaskakującej formie. Zwieńczeniem jego aktywności jest prestiżowa nagroda nadana przez organizację Gault & Millau.